ZÁKAZNICKÁ ZÓNA
MENU
Dřevostavby pro bydlení
pod jednou střechou

Reference

„30. prosince 2017 uplyne rok, kdy bydlíme se ženou v dřevostavbě od RSH stavební společnosti. Můžeme tedy s odstupem jednoho roku zhodnotit výhody a nevýhody domu z hlediska uživatelského i ekonomického. Dům jsme si navrhli sami tak, aby nám vyhovoval s ohledem na naše finanční možnosti. Cesta od návrhu k projektu nám trvala zhruba 6 měsíců a stavba sama trvala od srpna do prosince 2016. Realizace dalších doplňkových staveb, kterými byla garáž, dřevník, terasa a parkovací stání proběhly až v letošním roce na jaře a v létě. Dům má 88 m2 zastavěnou plochu s obytným podkrovím s rozložením 5 + kk. Hlavní vytápění zajišťují přímotopy s infrapanely (výkon 750 W), a doplňkem systému jsou krbová kamna s venkovním nerezovým komínem, která jsou určena spíše jako estetický doplněk domácnosti. Měsíční náklady domu činí 1.800 Kč za elektrický proud a 500 Kč za vodu. Máme retenční nádrž o objemu 3 m3 na zalévání zahrady a na zpětné využití v domě ke splachování WC, která nám šetří zhruba 30% vody v létě. Příště bychom si rozhodně nechali zavést větší nádrž, tato je při velkém dešti hned plná. Řešíme to zatím doplňkovou nádrží na povrchu, která slouží i jako rezerva. Doma máme ještě lokální rekuperační jednotku v obývacím pokoji s kuchyní, kde pobýváme nejčastěji. Ta zajišťuje větrání mimo otevírání oken, což uvítají hlavně ti, kteří mají zabezpečovací systém v domě, nebo nechtějí větrat např. z důvodů prašného nebo hlučného prostředí. Tepelná pohoda je úžasná, a to i díky inteligentnímu ovládání topení, žaluzií, vyčítání a meření spotřeb, a neméně komfortní je i ovládání brány a garáže na dálku pomocí sms. Topné rohože v podlaze jsou jistě pro mnoho lidí pohodlné a komfortní, avšak my je nemáme a ani jsme je nechtěli. Doma chodíme v pantoflích, a tak pro nás nebyly prioritou. Navíc máme suchou skladbu podlahy, a tak ani při použití dlažby jako celoplošné krytiny není podlaha studená, ba naopak. Ušetřené prostředky jsme vložili do realizace externího stínění - žaluzií, které nám v létě chrání dům před nadměrným ohříváním, a ušetřily nám tak prostředky na klimatizaci, kterou rovněž nemáme a nechybí nám. Po roce máme v domě celkově tři malé prasklinky, které se objevily hned na začátku a již se nerozšiřují a neobjevují další. Vzhledem k horkému létu jsme měli možnost sledovat i vývoj ohřívání domu v parných letních dnech. K tomu je nejlepší uvést poměr teploty z letních veder - venku a uvnitř 35°C/19-22°C. Skladba obvodové stěny v zimě udržuje teplo uvnitř, a v létě naopak zabraňuje průniku horka do interiéru domu (samozřejmě při zavřených oknech a dveřích). Kotvení těžkých předmětů do stěn, je v dřevostavbě specifické, nikoliv ale nemožné. Důkazem je i to, že v obývacím pokoji a kuchyni máme závěsnou houpací síť pro dvě osoby kotvené do obvodové a nosné zdi, která bez potíží unese 200 Kg aniž by cokoliv praskalo. Jako komfortní doplněk bychom zmínili i schoz na prádlo do technické místnosti, kde je odděleně mimo obývané prostory pračka se sušičkou, a bojler.

Při výstavbě se vyskytlo mnoho různých problémů, jako u všech staveb, nicméně musíme říci, že firma RSH stavební a.s. k nim přistoupila zodpovědně a problémy řešila a vyřešila.

Co bychom příště udělali jinak? Navrhli bychom si vyšší pochozí půdní prostor než máme, přidali bychom protihlukovou podložku pod plovoucí podlahu v 2. NP (na dřevostavbu je podlaha přesto poměrně tichá), a realizovali větší retenční nádrž.

Celkově jsme v domě od RSH stavební velice spokojeni, jednak díky nízkým nákladům a jednak kvalitou provedení většiny věcí. Určitě bychom neměnili” Andrej Shbat

Klient: Andrej Shbat
Místo realizace: Červený Újezd u Unhoště, Středočeský kraj
Datum předání: 30.12.2016
Typ domu: individuální projekt
Celková cena: 3.400.000 Kč

Fotogalerie

+

Proč mít naši dřevostavbu?

  • prokazatelná úspora na pořizovacích nákladech
  • úspora provozních nákladů na spotřebě energií
  • difúzně-otevřená stavba dýchá lépe než cihlový dům
  • extrémně nízké tepelné ztráty
  • optimální klimatické podmínky
  • silný akustický útlum
  • inteligentní dům ovládaný na dálku mobilní aplikací
Katalog domů

Mapa realizací

Mapa realizací
objednáno objednáno
ve výstavbě ve výstavbě
předáno předáno