ZÁKAZNICKÁ ZÓNA
MENU
Dřevostavby pro bydlení
pod jednou střechou

Časté dotazy

Jak dlouho trvá výstavba?

Pokud máte vyřízené stavební povolení a připravenou základovou desku, trvá výstavba stavby na klíč obvykle do 5 měsíců od započetí stavebních prací.

Proč dřevostavbu a ne zděnou stavbu?

Dřevostavba není srub nebo roubenka. Současná technologie dřevostaveb umožňuje postavit téměř cokoli. Dřevostavba je nerozeznatelná od klasické zděné stavby. Hlavními výhodami jsou: lepší tepelně-izolační vlastnosti, díky tomu nižší náklady na provoz až o 30 %, optimální klimatické podmínky uvnitř domu. Při stejném energetickém standardu má dřevostavba větší vnitřní dispozici - její stěna nahradí 50cm zděnou stěnu se zateplením.

Co je všechno v ceně stavby na klíč?

Stavba na klíč obsahuje konstrukci domu se střechou osazenou okny, veškeré instalace a rozvody, podlahové krytiny, sanitární vybavení, komín, krb a hromosvod. Neobsahuje základovou desku.

Co je to difúzně-otevřená stavba?

Difúzně-otevřená stavba lépe dýchá a díky této konstrukci může zbytková vlhkost pronikat ven. Na principu difúze funguje přirozená optimalizace klimatu v domě - jednoduše řečeno - v létě příjemně, v zimě teplo. V difúzně-uzavřené stavbě musíte více větrat a více vytápět. Pokud v difúzně-uzavřené stavbě dojde k průniku vlhkosti nebo vody do konstrukce díky porušení parobrzdné folie (např. provrtáním, proseknutím, špatným zpracováním), může dojít k porušení celé konstrukce domu (pokroucení, prohnití). V cihlovém domě navíc díky přebytečné vlhkosti často vzniká plíseň.

Jaké jsou výhody celulózy?

Celulóza se používá jako izolační vrstva. Jde o přírodní materiál, který má daleko lepší tepelně-izolační vlastnosti ve srovnání s jinými izolanty (s výjimkou ovčí vlny nebo konopí). Objemově-foukaná celulóza je ideální pro rovnoměrné rozvrstvení izolačního materiálu v konstrukci domu. Ve srovnání s minerální izolací pracuje celulóza jako dřevitý materiál mnohem lépe s vlhkostí.

Jaká je životnost a pevnost dřevostavby?

Životnost kvalitně postavené dřevostavby je v podstatě neomezená. Cihla je sice pevnější, ale v našich zeměpisných podmínkách nejsou kladeny extrémní požadavky na pevnost domů, které odolávají např. hurikánům.

Hoří dřevostavba rychleji než cihlová?

Každá dřevostavba má požární certifikaci, kdy je podstatná dostatečně dlouhá doba do prohoření konstrukce kvůli případné evakuaci. I u zděných staveb je tato doba definována, protože dochází k prohoření střešní konstrukce a následně jejímu zřícení do žárem oslabené stavby. Pokud dojde k rozsáhlému požáru, není ani zděná stavba následně obyvatelná ze statických důvodů.

Jste schopni vyřídit stavební povolení?

Ano. Tuto příplatkovou službu nabízíme jako představební servis, který obsahuje projekci domu, asistovaný inženýring a všechny další kroky k získání stavebního povolení. Více informací získáte u vašeho stavebního konzultanta.

6 kroků k vašemu bydlení:

1 Vyhodnocení situace

2 Konzultace představ

3 Výběr vhodného pozemku

4 Projektová dokumentace

5 Výroba a výstavba

6 Předání nového domu